Buzdolabı Servisi Kocaeli | Buzdolabı, hayatımızı kolaylaştıran ve her evin mutfağında eski zamanlardan bu yana bile bulunan yardımcı büyük beyaz eşyalardan biridir. Hatta buzdolabı, bir mutfağın demirbaşlarından biridir.

Buzdolabı Servisi Kocaeli

Buzdolabı Servisi Kocaeli seçenekleri artan arızalar nedeni ile talep görmektedir. Özellikle belli yerlerde jeneratör kullanımları elektronik cihazların daha çok zarar görmesine neden olmaktadır.

Buzdolabı Servisi Kocaeli firmalarına göre, dolaplarda ortaya çıkan bazı sorunları şöyle sırayabiliriz :

  • Buzdolabının alt ya da üst kısmının soğutmaması.
  • Buzdolabının su akıtması.
  • Buzdolabındaki yiyeceklerinin kısa zamanda çürümesi.
  • Buzdolabına koyulan yiyeceklerin donması.
  • Buzdolabının aşırı derecede ısınması.
  • Buzdolabının arada bir çalışması.
  • Buzdolabının aşırı derecede dondurması.
  • Buzdolabının belli aralıklarla hata vermesi.
  • Buzdolabının kapılarının kapanmaması.
  • Buzdolabında yer alan dondurucu kısmının delinmesi.

Buzdolabı Servisi Kocaeli firmaları dolaplar konusunda küçük ipuçları veriyor.

Buzdolaplarından en sık karşılaşılan problem buzdolabının yeteri kadar soğutmaması. Eğer buzdolabınız soğutmuyorsa dolabın soğukluk ayar termostatını kontrol etmeniz gerekmektedir.  Kapalı olan ya da düşük seviyede bırakılan termostatlar dolapların çalışmasını engelleyebilir.

Burada bir sıkıntı yok ise dolabın gaz seviyesi ve kompresör motorunun arızalı olup olmadığına bakılması gerekir.

Buzdolabı içindeki sıcak havanın taşınacağı borularında delik olması durumunda, soğutma gazı eksilerek ısı alışverişinin yapılması sağlanmaz.

Buzdolabı Servisi Kocaeli firmalarına göre, kompresör arızaları da sıkça karşılaşılan problemlerden biri. Firmalar dolabın gazının hareket etmesini sağlayan kompresörün arızalaması soğutmayı etkileyen faktörlerden biri.

Firmaları bu iki sorundan biri buzdolabınızda yoksa, buzdolabınızın kapı fitillerini kontrol etmenizi tavsiye ediyor. Kap fitilleri zamanla esneme yaparak, siz kapıyı kapatsanız bile tam kapanmış sayılmaz ve sıcak havanın içeri girmesini sağlar.

Bir diğer problem de buzdolabı kompresörünüzün sürekli çalışmasıdır. Hiç durmadan çalışan kompresör, buzdolabına büyük sıkıntı çıkarır. Bu gibi büyük arızalarda en yakın yetkili servise gitmeniz ve garanti şartları konusunda sıkı bir araştırma yaparak hizmet almanız gerekmektedir.

Buzdolabı Motoru Neden Çalışmaz?

Buzdolabı Motoru Neden Çalışmaz? Günlük yaşantımızda kullanılan buzdolaplarında karşılaşılan en önemli arızalardan biri motor arızasıdır. Buzdolabı motoru neden çalışmaz? Kullanıcı olarak servis öncesi yapılabilecek bir işlem ya da uygulama var mıdır? Hangi durumlar söz konusu olabilir? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bu sayfamızda bulabileceksiniz. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz hiçbir işlem yoktur.Buzdolabı motorlarının çalışmamasının…

Details

BUZDOLABI ARIZALARI VE NEDENLERİ

Buzdolabı Arıza Nedenleri Buzdolabı Gerekli Soğutmayı Sağlamıyor! Soğutma sisteminin etkili bir şekilde çalışması, yiyeceklerin Buzdolabına ve raflara yerleştirilme şekline bağlıdır. Öncelikli olarak, raflara çok fazla yiyecek yerleştirilip yerleştirilmediğini ve yiyeceklerin Buzdolabının duvarlarına temas edip etmediğini kontrol edin. Tepsiler ve tabaklar, havalandırma ızgaralarını tıkamayacak şekilde yerleştirilmelidir. Tüm ızgaraların temiz olup olmadığını kontrol edin. Izgara çıkışlarını tıkayan…

Details